Wciągające książki dla babci i dziadka

Jeżeli ktoś myśli o tym, żeby kupić książki jako prezent dla babci i dziadka (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka), to ma bardzo dobry pomysł. Nie jest to może nic wyszukanego, ale za to bardzo dobrego, dzięki czemu dziadkowie będą się cieszyć, że mają fajne lektury zawsze pod ręką. W szczególności, jeżeli ktoś zaplanuje kupić dziadkom mistrzowsko skonstruowaną intrygę. To ich na pewno zaciekawi.

“Zasada trzech sprzeciwów”

Czas na to, aby poznać rosyjskie kryminały, które są niezwykle zbudowaną opowieścią. Odpowiedzialna za nie jest Aleksandra Marinina. Główną bohaterką jest major Nastia Kamieńska. Kobieta doznała uszczerbku na zdrowiu i chciałaby jak najszybciej dojść do zdrowia. Jeżeli to jej się nie uda, na długo utknie w domu, a ciężko jej żyć bez pracy. W tym celu Nastia umawia się z pewną znaną, ale bardzo dobrą kinezjolożką. To znaczy – próbuje się umówić. Nie udaje jej się to, ponieważ kobieta zostaje zamordowana. Oczy policjantów padają na siostrzeńca lekarki. Przed śmiercią cioci wzbogacił się w dziwnie szybki sposób. Tylko że sama Nastia czuje, iż coś innego jest na rzeczy i postanawia się zaangażować w śledztwo. Nic nie idzie po jej myśli, a kolejne tropy zostają zerwane. Czy siostrzeniec lekarki jest winny? Czy zostanie osądzona zła osoba?

“Czterdzieści dusz”

Autorem książki jest Piotr Borlik, który zaprasza czytelników do klasztoru, gdzie swoje miejsce znaleźli księża o zlej reputacji. To właśnie tu zostaje znalezione ciało, które zostało okaleczone w wyjątkowo bestialski sposób. Sprawę ma wyjaśnić młoda i niedoświadczona policjantka, Sara Bednarek. Władze kościelne chcą, aby sprawa została jak najszybciej zamknięta. Policja chciałaby, aby winny został wskazany – niezależnie od tego, czy jest on faktycznie winny, czy też nie. Może być nawet kozioł ofiarny. Byleby tylko media już tak nie huczały. A Sara ma aż…40 podejrzanych. Każda z osób obecnych w zakonie mogłaby mieć powód. Bohaterka bardzo by chciała złapać winnego, ale z takimi naciskami nie jest to takie łatwe.