Co można podarować dziadkom?

Jaki prezent dla babci i dziadka kupiony w księgarni internetowej będzie najlepszym pomysłem? Właściwie to nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko tak naprawdę zależne jest od gustu seniorów. Można pomyśleć o książkach. Chyba zdecydowana większość seniorów lubi takie książki poczytać, dzięki czemu mogą zapełnić sobie nieco wolnego czasu.

“To wszystko dla ciebie”

Louise Jensen i jej niesamowicie wciągający thriller psychologiczny. Rodzin Walshów to wzór. Wiele osób stawia ich sobie na wzór, obserwując to, co na co dzień dzieje się u nich. Tylko że osoby z zewnątrz nie wiedzą, co tak naprawdę rozgrywa się w tej rodzinie. Kieron to najmłodszy syn i wisi nad nim widmo groźnej choroby. Connor to ten starszy syn. Coś kiedyś zrobił i wie, że prędzej czy później konsekwencje tego czynu dogonią go. Zżera go przez to ogromne poczucie winy. Ellen to matka, która wiedząc, że jej syn jest śmiertelnie chory – postanowiła porzucić karierę medyczną, która świetnie się zapowiadała. Nie mówi tego na głos, ale bardzo żałuje, że porzuciła karierę zawodową.Aiden jest głową tej rodziny. Dla nich zrobiłby wszystko. Tak mówi, ale myśli coś zupełnie innego. Każdy z nich ma jakieś wyrzuty i czegoś żałuje. Do czego to doprowadzi? Czas się przekonać.

“Pierwszy śnieg. Harry Hole tom 7”

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji poznać książek Jo Nesbo, to ma doskonałą okazję ku temu. Może zacząć nawet od siódmego tomu przygód policjanta Hole. Oto Birte – szczęśliwa mężatka, która właśnie wraca do domu, położonego w Oslo. Przed domem widzi bardzo starannie ulepionego bałwana. Kobieta postanawia pochwalić swojego męża i dzieci za takie dzieło sztuki. Tylko że oni do bałwana się nie przyznają. Wkrótce wychodzi na jaw, że w Oslo grasuje morderca, napadający na mężatki. Morderca przed każdym domem swojej ofiary pozostawiał ulepionego bałwana. Harry Hole próbuje rozwikłać tą sprawę. Pewnego dnia otrzymuje list, który ujawnia pewne tajemnice. Okazuje się, że nadawcą listu jest…bałwan.